TRANSMISJA

Transmission 50

Mówią mi, że od paru tygodni jakiś szaleniec, podobny do mnie, przy pomocy kinematografu objazdowego i przypadkowych ścian kamienic czynszowych wyświetla  projekcje swojej duszy. Są tacy, co na Boga martwego, są skłonni przysiąc, że on to ja, a ja to on, znaczy ten szaleniec.  Taka przysięga to poważna  sprawa, podobno,  więc może … siedząc tu, na dzwonnicy spalonej Notre Dame w otoczeniu aparatury nadawczej Marconiego, dokonałem nie świadom tego, jakiejś postnatalnej neurogenezy.

Doktor Tarr, po wysłuchaniu z uwagą moich słów w tym temacie, zalecił ciaśniejsze związanie się kaftanem bezpieczeństwa. Żartowniś – pomyślałem, czyniąc jeszcze jeden supełek na wszelki wypadek. Bo przecież wypadki chodzą po ludziach.

Z drugiej strony, czy ten człowiek z kinematografem, ni to poeta podły, nie to aktorzyna marny z teatru prowincjonalnego, z dykcją i głosem wartym co najwyżej Frankensteina, tego zlepieńca swoich słabości, ni to nikt w tym tłumie, czy on nie ma prawa do swojego własnego szaleństwa? Nawet … nawet gdy ludożercy i ci co wiedzą lepiej, mówią że to INNE, że to od normy odbiega, że to niegodne Boga i ich maszerującej równo ideologii. Czy już mówiłem Wam jak mnie przeraża równo maszerująca ideologia, religia, te wszystkie “izmy”?

Zaprawdę powiadam wam twórzcie człowieka w tym tłumie.

Aby nie być posądzony o bezpodstawne bredzenie zamieszczam pięć filmów tego szaleńca z kinematografem ściągniętych  żywcem ze ścian kamienic czynszowych

– Darko de Cades ( Dziennik obserwacji)

 

   

film yt “Ciszo cicho”

 

 

film yt “Grzeszne tory”

 

 

film yt “Kto z was kopie mój grób”

 

 

film yt “Człowiek”

 

 

film yt “Akrobata jesienny”

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.